Fotovita
prosta droga do wygranej
z depresją jesienno-zimową!

Fotovita zamiast słońca

Od najmłodszych lat uczymy się, że bez słońca życie jest niemożliwe. Żyjemy jednak w takiej szerokości geograficznej, w której od października do maja borykamy się z problemem niedoboru światła słonecznego. Jako producent sprzętu medycznego wyszliśmy tej potrzebie na przeciw - w naszej ofercie znajdują się lampy antydepresyjne Fotovita uzupełniające niedobór światła słonecznego.


Światło słoneczne ma natężenie 100 tysięcy luksów. Przeciętna lampa w pomieszczeniu emituje światło o natężeniu zaledwie 500 luksów. Lecznicze światło z lamp Fotovita do fototerapii ma natężenie od 2,5 do 10 tysięcy luksów.


Fototerapia lampą Fotovita polega na codziennym naświetlaniu oczu sztucznym jasnym światłem zbliżonym do światła słonecznego. Do uzupełnienia niedoboru światła słonecznego wystarczą dwa seanse dziennie - rano i wczesnym wieczorem (co najmniej na dwie godziny przed snem) po 30-60 minut. Pacjent siada przed lampą w odległości około pół metra i czyta książkę, pisze list albo rozwiązuje krzyżówkę, co chwilę spoglądając w światło.

Dodatkowe informacje

Psychiatrzy dowodzą, że najsilniejszym zewnętrznym regulatorem rytmów biologicznych człowieka jest światło słoneczne. Kiedy mamy ograniczony dostęp od odpowiedniej dawki światła słonecznego, człowiek zaczyna borykać się z problemem spadku nastroju. "Wówczas pojawia się bezsenność, rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji, apatia i depresja" – mówi doktor Rafał Pniewski, psychiatra.

Najwięcej zachorowań na schorzenia związane z brakiem słońca przypada na listopad i grudzień. Depresji sezonowej można jednak w prosty sposób zapobiec, naświetlając się specjalną lampą. 


Badania wykazują, że aż około 80% samobójstw popełnianych przez ludzi zamieszkujących kraje północy, ma związek z zaburzeniami psychiki (w tym z depresjami występującymi w związku z niedoborem światła słonecznego). 

Światłoterapia z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest tańsza od farmakologii, skutki jej działania dla 80% użytkowników są natychmiast odczuwalne. W Polsce również coraz więcej osób decyduje się wytoczyć walkę depresji jesienno-zimowej, sięgając po lampy antydepresyjne Fotovita, które emitują światło zbliżone do słonecznego. 


Lampy Fotovita powstały dzięki naszej współpracy z Katedrą i Zakładem Fizjologii, a także z Katedrą i Kliniką Psychiatrii w Bydgoszczy. 

 

Ciekawostki dotyczące światłoterapii lampami antydepresyjnymi Fotovita

  • Aż co osiemnasty dorosły człowiek boryka się z depresją jesienno-zimową.
  • 80% osób chorujących na depresję sezonową to kobiety.
  • 2/3 wszystkich chorych nawet nie wiedzą, co im dolega.
  • Jedną z metod leczenia depresji sezonowej jest fototerapia, czyli leczenie światłem. Cierpiącym na to schorzenie zalecane są spacery na świeżym powietrzu.
  • Światłoterapię lampami Fotovita należy rozpocząć przy zaobserwowaniu pierwszych objawów depresji sezonowej lub - w przypadku ich braku - na tydzień przed zmianą czasu z letniego na zimowy.
  • Lampy Fotovita nie emitują promieniowania ultrafioletowego, dzięki czemu nie są niebezpieczne dla skóry. 

Poznaj naszą ofertę sprzętu medycznego.

Ultra-Viol - ponad 25 lat doświadczenia w branży.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.