Fotovita
prosta droga do wygranej
z depresją jesienno-zimową!

Informacje ogólne

Certyfikaty medyczne lamp antydepresyjnych Fotovita

Lampy Fotovita są wyrobami medycznymi. Jako jedyne na rynku posiadają certyfikaty medyczne oraz spełniają wymagania Dyrektywy 93/42/EEC . Uzyskanie certyfikatów umożliwiło wpisane lamp Fotovita do Rejestru Wyrobów Medycznych.

Nasze lamy antydepresyjne posiadają również Deklarację CE 2274 (wydaną przez jednostkę notyfikowaną TÜV NORD Polska Sp. z o.o, która oznacza pełną kontrolę procesu projektowania, produkcji i wprowadzania na rynek). 


Proponujemy Państwu w pełni bezpieczne produkty, które szybko pomogą zwalczyć objawy depresji sezonowej oraz wspomóc walkę również z innymi dolegliwościami.

Fototerapia - dlaczego warto?

Fototerapia jest w pełni bezbolesna i nie wiąże się z ryzykiem poparzenia skóry. Nasze lampy antydepresyjne Fotovita zostały wyposażone w specjalne filtry, które w pełni niwelują szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. 

 

Objawy niepożądane takie jak: ból głowy, czy podrażnienie oczu występują rzadko. Można je bardzo łatwo wyeliminować, na przykład skracając czas naświetlania lub zwiększając odległość od źródła światła. 

Kiedy rozpocząć i jak stosować fototerapię?

Terapię lampami Fotovita należy rozpocząć jak najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych objawów depresji jesienno-zimowej. Osoby podatne na zmianę czasu powinny rozpocząć naświetlanie na tydzień przed zmianą czasu z letniego na zimowy.


Fototerapia jest niezawodna w regulowaniu dobowego rytmu snu. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na bezsenność. Poprawia jakość życia osobom pracującym w trybie zmianowym oraz ludziom podróżującym pomiędzy strefami czasowymi. 

 

Fototerapia lampą Fotovita nie może być stosowana jedynie u osób zażywających leki, które wywołują nadwrażliwość na światło oraz u osób ze schorzeniami narządu wzroku.

 

Zalecane stosowanie fototerapii:

  • dwa razy dziennie: rano i wczesnym wieczorem (co najmniej na dwie godziny przed snem);
  • każdy seans lampą antydepresyjną powinien trwać 30-60 minut;
  • pacjent powinien siedzieć w odległości około 50 cm przed lampą i co chwila patrzeć w kierunku lampy (fototerapia lampą antydepresyjną Fotovita działa przez oczy, ponieważ światło właśnie przez oczy dociera do mózgu i oddziałuje na szyszynkę. Dzięki regularnemu naświetlaniu szyszynka ogranicza produkcję melatoniny (hormon snu), co przekłada się na regulację rytmu dobowego).

 

Pozostałe najczęściej zadawane pytania znajdziesz w zakładce FAQ.

Fototerapia jest bardzo skuteczna- w pełni pozwala zwalczyć dolegliwości związane z depresją sezonową aż u 80% użytkowników. Ponadto podczas terapii nie występują skutki uboczne, a efekty widać już po kilku dniach. 


Dodatkową zaletą fototerapii jest możliwość jej stosowania w domu lub w pracy.

Dzięki Fotovicie z łatwością zwalczysz jesienną chandrę i pozbędziesz się uczucia ciągłego rozdrażnienia i apatii!

Certyfikaty medyczne lamp antydepresyjnych Fotovita

Wymiary lamp antydepresyjnych Fotovita FV-10

Dzięki niewielkim rozmiarom lampy antydepresyjnej Fotovita, z powodzeniem można stosować ją w domu lub w pracy. Ustawienie Fotovity na biurku, stole czy blacie kuchennym podczas szykowania posiłków w okresie jesienno-zimowym, jest łatwe i wygodne. Długi przewód zasilający to dodatkowy atut. Poniżej przedstawiono wymiary trzech modeli lampy antydepresyjnej Fotovita. 

Wymiary Fotovita mała
Wymiary Fotovita średnia
Wymiary Fotovita duża

Poznaj naszą ofertę sprzętu medycznego.

Ultra-Viol - ponad 25 lat doświadczenia w branży.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.