Fotovita
prosta droga do wygranej
z depresją jesienno-zimową!

Dobierz lampę

Lampy antydepresyjne Fotovita produkowane przez firmę Ultraviol są oferowane w trzech typach. Choć różnią się miedzy sobą, wszystkie pozwalają osiągnąć te same efekty terapeutyczne. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, by wybrać lampę najbardziej pasującą do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Ile mamy miejsca na postawienie lampy antydepresyjnej i przechowywanie poza sezonem?

Lampy różnią się wielkością. Małą i średnią stawiamy na stole. Dużą możemy postawić, ale także powiesić na ścianie. Do użytku domowego najczęściej stosowane są lampy małe i średnie. Po duże sięgają szpitale lub inne instytucje związane z branżą medyczną. Lampę małą i średnią bez problemu zmieszczą Państwo w szafie, dzięki czemu nie będzie musiała stać na zewnątrz w okresie letnim lub po zakończonej terapii. 

Jakiej mocy potrzebujemy lampę?

Lampy różnią się mocą i liczbą zastosowanych świetlówek, a co za tym idzie natężeniem emitowanego światła.

W jakiej odległości od naszej twarzy postawimy lampę i jak długo będziemy się naświetlać? W instrukcji obsługi opisany jest rekomendowany czas naświetlania i odległość, w jakiej należy ustawić lampę dla każdego typu urządzenia. Czas i odległość ustawienia lampy od twarzy mogą być inne niż rekomendowane i mogą także przynieść pożądany efekt terapeutyczny. Wynika to z faktu, iż każdy reaguje bardzo indywidualnie na fototerapię.


Zasady użytkowania znajdują się na stronie http://www.ultraviol.pl/produkty/fotovita-lampy-antydepresyjne/

Jaki cel chcemy osiągnąć?

Osoby będące pod opieką specjalistów wybiorą lampę w porozumieniu z lekarzem. Osoby same oceniające swoje samopoczucie jako pogarszające się z nastaniem pochmurnych, krótszych dni powinny skorzystać z rad zamieszczonych na naszej stronie internetowej, skontaktować się z nami w celu konsultacji lub skorzystać z programu testowania lamp Fotovita w domu. Celem programu jest umożliwienie potencjalnym użytkownikom doboru typu lampy do własnych potrzeb w trakcie dwutygodniowej eksploatacji w domu. Test jest praktycznie bezpłatny. Poznaj szczegóły testowania Fotovity!

Poznaj naszą ofertę sprzętu medycznego.

Ultra-Viol - ponad 25 lat doświadczenia w branży.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.